1) Okázalý luxus tohto paláca reprezentuje aj fakt, že aj obyčajné nočníky boli vyrobené zo striebra.
2) Tieto nočníky boli vzápätí v roku 1689 roztavené a financie získané z predaja boli použité vo vojne proti Británii.
3) Versaillský park poskytuje až 43 kilometrov chodníkov a tým aj dostatok priestoru pre cyklistiku, prechádzky či beh. Cyklisti majú prístup do celého parku mimo záhrad a pozemku Trianonu kam majú prístup len chodci.
4) Zrkadlová sieň v paláci obsahuje až 357 zrkadiel.
5) Do roku 1660 stál na mieste Versailles iba poľovnícky zámoček, ktorý dal postaviť Ľudovít XIII. Až Ľudovít XIV známy ako „kráľ slnko“ ho dal prestavať na impozantný kráľovský palác.
6) S rozlohou 67 002 m² a s 2300 izbami patrí palác vo Versailles k najväčším na svete.
7) Palác nebol vždy len ohniskom intríg a nespútanej zábavy ako to poznáme z histórie ale sústreďovali sa tu aj vedecké kapacity tej doby. Mnoho výskumov a štúdií, ktoré sa v paláci vykonali neskôr viedli k dôležitému pokroku v oblastiach botaniky, poľnohospodárstva a aj ku vzniku prvých špecializovaných vysokých škôl.
8) Petite Écurie (Malé stajne), ktoré kedysi slúžili na ustajnenie kráľovských koní sú dnes miestom kde je vystavená umelecká zbierka sôch a odliatkov Školy výtvarných umení Sorbonny a Louvru.
9) Zamestnanci paláca dokázali počas slávnostných udalostí vytvoriť úžasnú atmosféru pomocou dvadsaťtisíc sviečok a trblietavých lustrov, ktoré sa nazývali aj „koridorom svetla“.
10) Niektoré z umeleckých diel, ktoré pôvodne zdobili steny paláca nájdete aj v Louvri. Boli tam premiestnené kvôli obavám z poškodenia počas francúzskej revolúcie.
11) Na celom svete nájdete zrkadlové siene v rôznych zámkoch a palácoch a ktorých koncepcia vznikla práve v paláci vo Versailles. Aby steny a strop neboli začiernené dymom z množstva sviečok, umiestnili sa na steny a strop zrkadlá. Vďaka tomuto opatreniu ich stačilo len pár a bola osvetlená celá miestnosť.